Z ostatniej chwili

Kompletnie pijany złamał sądowy zakaz

2021-12-27 10:01:52 informacje
img

Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali 37-latka, który kierował seatem po drogach Wancerzowa, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Jak się okazało, kierujący miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie i dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności - informuje Policja.
Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia dyżurny miejski otrzymał zgłoszenie o ujęciu nietrzeźwego kierowcy w Wancerzowie. Gdy policjanci z ruchu drogowego dotarli na miejsce, seat, którym kierował mieszkaniec Mstowa, stał na środku drogi, a dwóch mężczyzn przytrzymywało 37-latka, by nie uciekł. Jak się okazało, chwilę wcześniej wyjeżdżając seatem z drogi podporządkowanej, o mało nie doprowadził do zderzenia z dwoma innymi pojazdami. I to właśnie kierowcy z tych pojazdów – mieszkańcy powiatu częstochowskiego - uniemożliwili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu 37-latkowi. Badanie wykazało, że kierujący seatem miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu i kierował pomimo dożywotniego sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat więzienia.
37-latek znany jest częstochowskim stróżom prawa. Około 3 tygodni wcześniej zatrzymali go do kontroli. Wtedy również kierował w stanie nietrzeźwości i zlekceważył postanowienie sądu. Badanie wykazało wówczas ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
Kierowca odpowie teraz za swoje czyny przed sądem.
Na zdjęciu: Seat wciągany na lawetę
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0205 seconds.