Z ostatniej chwili

Koncert pamięci Ireneusza Kozery

2021-09-23 11:11:12 informacje
img

Jeszcze tydzień temu nikt nie spodziewałby się, że najbliższy piątkowy koncert w Filharmonii Częstochowskiej – 24 września –  będzie wspomnieniem nieobecnego już wśród nas, wybitnego organizatora miejskiej kultury – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Koncert, który rozpocznie się w najbliższy piątek 24 września o godz. 19.00, dedykowany jest  dyrektorowi Ireneuszowi Kozerze, który nieoczekiwanie odszedł, zaledwie dzień po uroczystej Inauguracji 77. sezonu artystycznego w Filharmonii Częstochowskiej. Inauguracji, w której sam brał udział, nadając wraz z Adamem Klockiem imię Wojciecha Kilara sali koncertowej w gmachu przy ul. Wilsona… 

W programie koncertu w ramach cyklu „Wielcy Koncertmistrzowie” znajdą się utwory Franciszka Schuberta w opracowaniu na orkiestrę smyczkową – ,,Quartettsatz c moll” oraz ,,Kwintet smyczkowy C dur op. 163”.  A skład instrumentalny, który usłyszymy, będzie połączeniem muzyków Baltic Neopolis Virtuosi z członkami Orkiestry Filharmonii Częstochowskiej. Zagrają koncertmistrzowie: określony przez fachowy, poświęcony wiolinistyce portal „Strad” jednym z najznamienitszych portugalskich skrzypków swojego pokolenia Emanuel Salvador oraz wiolonczelista Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Częstochowskiej. 

Koncert będzie także rodzajem muzycznej zapowiedzi zbliżającego się, 13. Festiwalu Wiolinistycznego im. Bronisława Hubermana. Koncert inauguracyjny zaplanowano na niedzielę 10 października. Ta prestiżowa, międzynarodowa impreza ma w tym roku potrwać niemal tydzień – do 16 października. Wśród kilku interesująco zapowiadających się propozycji koncertowych jest m.in. koncert nadzwyczajny z izraelskim skrzypkiem rosyjskiego pochodzenia Maksimem Wiengierowem jako solistą. 

Do najbliższego piątku w holu wejściowym Filharmonii Częstochowskiej wystawiona jest księga kondolencyjna Dyrektora Ireneusza Kozery. Wpisy do niej można składać w godzinach 9.00 – 19.00.

Bilety na najbliższy, piątkowy koncert – w cenach 45 zł (normalny), 38 zł (ulgowy), 20 zł (UTW) – są do nabycia w kasie Filharmonii oraz na jej stronie internetowej pod adresem https://www.filharmonia.com.pl/  

Fot. Agnieszka Małasiewicz ÷ Filharmonia Częstochowska

Page generated in 0.0175 seconds.