Z ostatniej chwili

Konferencja o Kodeksie Dobrych Praktyk

2022-10-24 11:32:18 informacje
img

Związek Przedsiębiorców i Pracodawców w Częstochowie organizuje konferencję, na której przedstawiony zostanie m.in. Kodeks Dobrych Praktyk dotyczący współpracy między biznesem a samorządem – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.   

Kodeks dobrych praktyk – dialog społeczny z przedsiębiorcami” – to projekt zainicjowany w marcu przez Związek Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) oraz Center for International Private Enterprise (CIPE). Projekt jest realizowany w trzech miastach: Częstochowie, Katowicach oraz Łodzi. By rozpoznać potrzeby oraz zbadać rynek we wspomnianych miastach, przeprowadzono badania nt. relacji między biznesem a władzami samorządowymi. W efekcie powstały trzy raporty, prezentujące wyniki uzyskane wśród przedsiębiorców z danego miasta na tle ogółu przedsiębiorców z trzech badanych lokacji.

Inicjatywa ma zachęcać do działań wspierających przedsiębiorczość, z wykorzystaniem dostępnych narzędzi w tym obszarze. Związek Przedsiębiorców i Pracodawców chce stymulować powstanie i wdrażanie systemowych, skoordynowanych rozwiązań w zakresie dialogu z lokalnym biznesem.

Projekt kończy się w najbliższy wtorek konferencją w częstochowskim hotelu Arche, na której zostanie zaprezentowane podsumowanie w postaci raportu, będzie też przedstawiony Kodeks Dobrych Praktyk.

30 sierpnia między Miastem Częstochowa a ZPP Częstochowa został podpisany list intencyjny o wzajemnej współpracy i promocji przedsiębiorczości w mieście.


Agenda konferencji (25 października, hotel Arche Częstochowa, ul. Oleńki 20):

11.00 - 11.15 – Otwarcie konferencji – Aneta Janik-Barciś, prezes Zarządu ZPP Częstochowa.

Wystąpienia:
11.15 - 11.25 – Monika Kočiová, Center for International Private Enterprise (CIPE).
11.25 - 11.45 – Szymon Witkowski, koordynator projektu.
11.45 - 12.00 – Piotr Grzybowski, zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy.

12.00 - 13.00 – Przerwa kawowa/Poczęstunek.
13.00 - 13.30 – WRĘCZENIE CERTYFIKATÓW DLA NOWYCH CZŁONKÓW ZPP CZĘSTOCHOWA.
13.30 - 14.30 – NETWORKING. SPOTKANIA B2B.

Możliwość darmowej rejestracji na konferencję poprzez portal evenea.pl.

Page generated in 0.0154 seconds.