Z ostatniej chwili

Konkurs na tekst w języku angielskim

2020-12-11 12:26:39 informacje
img

Uczennice i uczniowie szkół ponadpodstawowych uczestniczący w projekcie „Ciekawi świata. Ciekawi przyszłości” mogą wziąć udział w konkursie na tekst w języku angielskim - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Konkurs „The future belongs to us” (Przyszłość należy do nas), organizowany przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Częstochowy, polega na przygotowaniu wypracowania, rozprawki, reportażu, wywiadu lub artykułu w języku angielskim na temat związany z rozwojem zawodowym, zagadnieniami ściśle związanymi z planowaniem kariery zawodowej lub wykorzystaniem języków obcych w pracy.

Celem konkursu jest promocja nauki języków obcych i upowszechnienie wiedzy na temat ich znaczenia w środowisku zawodowym i gospodarczym wśród częstochowskich uczniów.

Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać do 31 marca 2021 r. na adres: pjedrasiak@czestochowa.um.gov.pl  

Szczegółowe wymogi dla pracy konkursowej, a także sposób przesyłania zgłoszeń określono w regulaminie konkursu dostępnym na stronie internetowej III edycji Projektu "Ciekawi. Świata. Ciekawi przyszłości.".

Celem projektu jest zainteresowanie młodzieży sprawami związanymi z przyszłością zawodową. To m.in. pomoc w określeniu zawodowych predyspozycji, ścieżki edukacji ale także rozwijanie umiejętności społecznych. Podejmowane działania mają funkcję profilaktyki rynku pracy.

Młodzież w ramach projektu uczestniczy w panelach dyskusyjnych, konkursach, odwiedza też  częstochowskie przedsiębiorstwa. Tegoroczna edycja odbywa się – z uwagi na pandemię – w formie zdalnej.

Koordynatorem projektu jest Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta, a jego partnerzy to: Związek Przedsiębiorców i Pracodawców, Business Centre Club, Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa,  Regionalna Organizacja Pracodawców, Częstochowska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, Centrum Informacji Zawodowej, Pierwszy Urząd Skarbowy, Samorządowy Ośrodek Doskonalenia, Politechnika Częstochowska, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczny im. Jana Długosza oraz Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie.

Page generated in 0.0156 seconds.