Z ostatniej chwili

Kontrole autokarów w powiecie myszkowskim

2020-06-26 12:22:28 informacje
img

W okresie wakacji policjanci z Myszkowa podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wypoczywających dzieci. Dużą uwagę zwracają na kontrolę autokarów i kierowców, wiozących dzieci na letni wypoczynek - informuje myszkowska Policja.

W czasie takiej kontroli policjanci z ruchu drogowego kontrolować będą trzeźwość kierowców, czas pracy i odpoczynku, stan techniczny autokarów przewożących dzieci oraz dokumenty potwierdzające legalność prowadzonych przewozów. 

Organizator wyjazdu lub opiekun może poprosić o kontrolę autobusu przed wyjazdem. W tym celu właściwa osoba, z wyprzedzeniem, powinna skontaktować się z dyżurnym komendy lub Wydziałem Ruchu Drogowego KPP Myszków i ustalić godzinę i miejsce, gdzie będzie przeprowadzona kontrola.

Miejsce kontroli autokarów przewożących dzieci na letni wypoczynek:  Myszków ul. Pułaskiego 13a- parking przed stadionem sportowym,  tel.  997 lub 112 lub 34 315 32 96

Policja przypomina, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru wiozącego dzieci na wypoczynek. Można to zrobić osobiście lub telefonicznie, dzwoniąc pod nr 997. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu uniknie się potencjalnego oczekiwania związanego z wykonywaniem przez policjantów innych czynności służbowych.

 

Page generated in 0.013 seconds.