Z ostatniej chwili

Korekty rozkładów jazdy

2020-02-03 11:28:27 informacje
img

Miejski Zarząd Dróg i Transportu przypomina o zmianach w rozkładach jazdy autobusów komunikacji miejskiej obowiązujących od 1 lutego. Zmiana nie dotyczy jeszcze zapowiadanego przedłużenia trasy linii 13 do Wierzchowiska. We wtorek 4 lutego zmienią się czasowo trasy linii kursujących ulicą Katedralną.

Zmiany godzin odjazdów linii 13, 14, 17, 18, 19, 23, 26, 28 i 37 związane są głównie z wnioskami pasażerów oraz z troską o poprawę wygody podróżowania komunikacją miejską.

Wydłużenie części kursów linii autobusowej nr 13 do Wierzchowiska, które zgodnie z zapowiedziami miało zacząć obowiązywać od soboty, jest przesunięte w czasie ze względów proceduralnych. Stosowną uchwałę musi podjąć najpierw Rada Gminy Mykanów, następnie Rada Miasta Częstochowy. Później wystarczy podpisać przygotowane już porozumienie.

MZDiT informuje również, że ze względu na prowadzone prace drogowe przy skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Katedralnej we wtorek 4 lutego od ok. godz. 8.00 do ok. godz. 16.00 autobusy wszystkich linii kursujących ulicą Katedralną zostają skierowane w I Aleję NMP i dalej, w zależności od dalszej trasy, w Ogrodową, Mirowską lub Warszawską.

Na czas robót przystanek KATEDRALNA zostanie zawieszony.

MZDiT prosi o korzystanie z sąsiednich przystanków: I lub II Aleja Najświętszej Maryi Panny.

Szczegóły na stronie internetowej www.mzd.czest.pl w zakładce ROZKŁADY JAZDY

 

Page generated in 0.0195 seconds.