Z ostatniej chwili

Kradzież rozbójnicza 5 butelek alkoholu

2020-06-30 12:59:44 informacje
img

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Blachowni zatrzymali młodego mężczyznę, który w jednym ze sklepów ukradł 5 butelek alkoholu, a następnie w trakcie ucieczki zaatakował interweniującego pracownika ochrony, szarpał i uderzał go w klatkę piersiową. Sprawca został zatrzymany. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności - informuje częstochowska Policja.

Zdarzenia miało miejsce w ubiegły czwartek. Do jednego ze sklepów wszedł młody mężczyzna. Wziął kilka butelek alkoholu, a następnie, nie płacąc za nie, pospiesznie udał się w kierunku wyjścia. Został zauważony przez pracownika ochrony sklepu, który znał go z widzenia właśnie jako sprawcę kradzieży. Kiedy ochroniarz usiłował powstrzymać go, 17-latek rzucił się na niego i zadawał mu ciosy w klatkę piersiową. W obezwładnieniu agresora pomógł drugi ochroniarz.

O sytuacji zostali poinformowani funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Blachowni. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy i przekazali podejrzanego do Prokuratury. Jak się okazało, nie były to pierwsze kradzieże 17-latka. Usłyszał nie tylko zarzut kradzieży rozbójniczej, odpowie również za spowodowanie obrażeń u pracownika ochrony. 

Na wniosek miejscowej Prokuratury, Sąd Rejonowy podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu przestępcy. Decyzją sądu, spędzi najbliższe 2 miesiące w areszcie.

Page generated in 0.015 seconds.