Z ostatniej chwili

Maczetą chciał zabić dwie osoby

2020-04-28 12:50:13 informacje
img

Na 3 miesiące trafił do aresztu mężczyzna, który na terenie gminy Kłomnice usiłował zabić dwie osoby. 37-latek wdarł się na prywatną posesję, gdzie próbował pozbawić życia byłą żonę i jej partnera. Zanim zadał ciosy maczetą, obezwładnił jedną z ofiar paralizatorem. Grozi mu dożywocie - informuje częstochowska Policja.
Policjanci z Kłomnic zatrzymali w środę 37-letniego mieszkańca gminy Kłomnice. Mężczyzna wdarł się na prywatną posesję, zamierzając zabić  byłą żonę i jej partnera. Napastnik oprócz maczety miał przy sobie nóż i paralizator, którym najpierw obezwładnił jedną z ofiar. Tylko dzięki stanowczej postawie zaatakowanego i szybkiej reakcji policjantów z Kłomnic nie doszło do tragedii. Z licznymi obrażeniami od zadawanych ciosów ostrym narzędziem kobieta i jej partner trafili do szpitala.
Częstochowska prokuratura wszczęła śledztwo. Oprócz usiłowania zabójstwa, 37-latek usłyszał również zarzut kierowania samochodem bez uprawnień, które odebrano mu kilka dni wcześniej za jazdę pod wpływem alkoholu. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu dożywotnie pozbawienie wolności.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0191 seconds.