Z ostatniej chwili

Makabryczne odkrycie pod Częstochową

2023-10-16 14:11:42 informacje
img

Częstochowscy kryminalni przy współpracy z tutejszą prokuraturą wyjaśniają szczegóły i okoliczności makabrycznego odkrycia do którego doszło w masywie leśnym w Żurawiu pod Częstochową. Odnalezione tam ludzkie szczątki na polecenie prokuratora zostały zabezpieczone do dalszych badań. Sprawę badają częstochowscy śledczy – informuje częstochowska Policja.

W sobotnie popołudnie w masywie leśnym w Żurawiu w gminie Mstów przypadkowy mężczyzna, który spacerował w tym miejscu, natknął się na fragmenty szczątków ludzkich. O swoim odkryciu powiadomił Policję. Na miejscu do późnych godzin nocnych, pod ścisłym nadzorem prokuratora, pracowali tam kryminalni i policyjny technik.
Zwłoki w stanie znacznego rozkładu zostały zabezpieczone do dyspozycji prokuratora, który polecił wykonanie sekcji zwłok oraz szczegółowych badań genetycznych materiału biologicznego. Kluczowe w tej sprawie będą wyniki tych badań, od nich zależeć będzie ustalenie tożsamości, profilu DNA oraz przyczyny zgonu. Sprawę badają i wyjaśniają częstochowscy śledczy.

W mediach pojawiły się sugestie, że mogą to być zwłoki Jacka Jaworka, poszukiwanego przez Policję w związku ze śmiertelnym postrzeleniem trzech osób we wsi Borowce.

Page generated in 0.0173 seconds.