Z ostatniej chwili

Miasto przedłuży umowę na dzierżawę „Ryneczku”

2021-11-24 11:55:49 informacje
img

Miasto przedłuży o kolejne 3 lata umowę dzierżawy ze Stowarzyszeniem Kupców Targowiska „Wały Dwernickiego” – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Rada Miasta Częstochowy na wniosek Prezydenta Miasta wyraziła zgodę na zawarcie z dotychczasowym dzierżawcą kolejnej umowy dzierżawy nieruchomości stanowiącej własność Gminy Miasto Częstochowa, położonej w Częstochowie przy ul. Wały Dwernickiego, oznaczonej w obrębie 149 jako działka nr 47/2 o powierzchni 0,4739 ha – na okres 3 lat.

Działka stanowi teren urządzony: utwardzony, zabudowany budynkami murowanymi i niemurowanymi handlowo-usługowymi. Na działce prowadzone jest znane miejskie targowisko, funkcjonujące już ponad 60 lat, a w latach 2009-2010 – staraniem kupców – gruntownie zmodernizowane. 

Działka została oddana w dzierżawę Stowarzyszeniu Kupców Targowiska „Wały Dwernickiego” na podstawie umowy obowiązującej do 31 stycznia 2022 r. z przeznaczeniem na prowadzenie targowiska z działalnością handlowo-usługową.

Do Urzędu Miasta wpłynął wcześniej wniosek Stowarzyszenia Kupców Targowiska „Wały Dwernickiego” o przedłużenie umowy dzierżawy. Zawarcie nowej umowy wymagało zgody Rady Miasta.

Fot. ze strony ryneczek.eu

Page generated in 0.0221 seconds.