Z ostatniej chwili

Młodzi lekkoatleci w urzędzie

2023-10-11 11:42:37 informacje
img

Tegoroczni medaliści z klubu CKS Budowlani i Częstochowskiego Towarzystwa Lekkoatletycznego „Orlęta” spotkali się 10 października z prezydentem Krzysztofem Matyjaszczykiem – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.
Częstochowskim młodym lekkoatletkom i lekkoatletom idzie w tym roku nieźle. 23 i 24 września w Słubicach zawodnicy CKS Budowlani brali udział w Mistrzostwach Polski w kategorii Młodzików (U 16) – nazywanej Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. Na zawody przyjechało ok. 1 tys. sportowców z całego kraju. Dwójka częstochowian z CKS spisała się tam świetnie. Filip Labocha wywalczył srebro w pchnięciu kulą z wynikiem 15,02 m – ustanawiając zarazem swój dotychczasowy rekord. Z kolei brąz w tej samej dyscyplinie przypadł Nikoli Lewandowskiej, która pchnęła kulą na odległość 12,75 m, także osiągając swój życiowy rekord. Zarówno Filip, jak i Nikola wystartowali też w rzucie młotem, zajmując odpowiednio 5. i 9. lokatę. Filipa trenuje Krzysztof Wróbel, a Nikolę – Piotr Ruszel.
Trener Krzysztof Wróbel przyszedł z zawodnikami CKS Budowlani na wtorkowe spotkanie w Urzędzie Miasta. Gratulacje od prezydenta Częstochowy, któremu towarzyszył naczelnik Wydziału Kultury i Sportu UM Robert Jasiak, odbierał też – w imieniu prezesa Czesława Lamcha – członek zarządu klubu Karol Grabowski.  
Na spotkanie przyszli też startujący w sztafecie sportowcy Częstochowskiego Towarzystwa Lekkoatletycznego „Orlęta”. Ze słubickich Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików (tych samych, w których brała udział młodzież z CKS Budowlanych) wrócili z brązem. Krążki w sztafecie 4 x 100 m odebrali  Wiktor Andryszczak, Jakub Suślik, Krzysztof Wrzosek, Antoni Cieślik i Dominik Porawski. Są oni podopiecznymi trenera Marka Kasińskiego.
Z „medalowymi” uczestnikami sztafety na spotkanie z prezydentem przyszedł członek zarządu i szkoleniowiec „Orląt” Tomasz Łuczyński, odbierający gratulacje w imieniu prezesa  Artura Ratki.


Fot. Łukasz Kolewiński (UM) 

Page generated in 0.0164 seconds.