Z ostatniej chwili

Na Lisińcu powstają nowe alejki

2023-10-23 11:16:40 informacje
img

Nowe ścieżki piesze i rowerowe w Parku Wypoczynkowym „Lisiniec” zostały już wytyczone i obramowane krawężnikami. Pora na podbudowę nawierzchni, nasadzenia i oświetlenie - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Miasto w lipcu rozstrzygnęło przetarg na budowę ścieżek wraz z montażem energooszczędnego oświetlenia wzdłuż alejek. Wygrała firma Granit Dariusz Pylak ze Strzegomia z kwotą 2 mln 840 tys. zł.

Zakres prac objął m.in. drobne prace rozbiórkowe (elementy nawierzchni, bariery przegradzające ścieżki w celu uniemożliwienia wjechania pojazdami na teren parku), niwelację terenu, wykonanie nawierzchni alejek i ścieżek rowerowych, montaż elementów małej architektury (słupki blokujące, tablica informacyjna), wyrównanie i oczyszczenie przylegającego terenu, usunięcie drzew i krzewów kolidujących z projektowanym zagospodarowaniem terenu. W planach jest też wykonanie nowych nasadzeń oraz budowa oświetlenia parkowego – latarni oświetleniowych z oprawami LED. Wykonawca na przeprowadzenie wszystkich prac ma czas do połowy grudnia tego roku.

Na zdjęciach: Na przebudowywanym terenie z wykonawcami spotkał się prezydent Krzysztof Matyjaszczyk

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0174 seconds.