Z ostatniej chwili

Nagroda TECHNICUS 2025 dla Wydawnictwa Politechniki Częstochowskiej

2025-07-03 12:18:58 informacje
img

W czwartek 26 czerwca odbyło się w warszawskim Domu Technika uroczyste wręczenie nagród w Konkursie TECHNICUS 2025 na najlepszą książkę techniczną, najlepszy poradnik techniczny oraz najlepsze wydawnictwo elektroniczne. Nagrody przyznaje Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.

Również w tym roku kapituła konkursu doceniła walory merytoryczne i edytorskie publikacji zgłoszonej przez Wydawnictwo Politechniki Częstochowskiej, przyznając puchar w kategorii najlepsze wydawnictwo elektroniczne za publikację „Nowatorskie rozwiązania w inżynierii środowiska i energetyce – perspektywa zrównoważonego rozwoju” pod redakcją naukową Iwony Zawiei.

Monografia stanowi wartościowe źródło wiedzy dotyczącej innowacyjnych i proekologicznych rozwiązań z zakresu inżynierii środowiska i energetyki. Tematyka 33 rozdziałów składających się na tę publikację jest odpowiedzią na współczesne problemy inżynierii i ochrony środowiska oraz odzwierciedleniem wybranych kierunków badań, realizowanych w ramach działalności badawczej przez naukowców Wydziału Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej. Przedstawione zagadnienia poszerzają istniejący stan wiedzy i stanowią determinantę dla dalszego zgłębiania kwestii dotyczących poruszanych obszarów badawczych – Informuje dr inż. Katarzyna Brendzel, rzecznik prasowy Politechniki Częstochowskiej.

Z publikacją można się zapoznać w otwartym dostępie na stronie Wydawnictwa:

https://wydawnictwo.pcz.pl/otwarty-dostep/nauki-techniczne

Page generated in 0.0243 seconds.