Z ostatniej chwili

Narkotyki w organizmie kierowcy

2020-11-16 13:35:20 informacje
img

Kłobuccy kryminalni zajmują się sprawą 31-letniego kierowcy hondy, którego drogówka zatrzymała do kontroli drogowej na ul.  Powstańców Śląskich w Pankach. W trakcie wykonywania policyjnych czynności okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. To jednak niejedyny problem mężczyzny, gdyż wstępne badanie na obecność środków psychoaktywnych wykazało obecność narkotyków w jego ślinie - informuje kłobucka Policja.

W godzinach południowych 13 listopada na ul. Powstańców Śląskich w Pankach mundurowi z kłobuckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobową hondę, której kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Samochodem kierował 31-letni mieszkaniec gminy Krzepice. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca nie ma uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Mężczyzna był bardzo pobudzony i zdenerwowany, co wzbudziło podejrzenie policjantów. Jednak podczas badania stanu trzeźwości nie stwierdzono, aby był pod działaniem alkoholu. Za to wstępny wynik badania na zawartość środków psychoaktywnych okazał się pozytywny. Badanie przeprowadzone za pomocą urządzenia Abbott, wykazało obecność amfetaminy w ślinie mężczyzny.

Sprawę wyjaśniają kłobuccy śledczy pod nadzorem prokuratora.

Mężczyzna musi się liczyć z zarzutami karnymi. Grożą mu surowe konsekwencje: wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kilkuletni pobyt w więzieniu.

Page generated in 0.0173 seconds.