Z ostatniej chwili

Narkotyki warte ponad 150 tys. zł

2021-08-13 10:59:36 informacje
img

Prawie 2,4 kg narkotyków i 3 zatrzymanych mieszkańców Częstochowy w wieku od 18 do 25 lat to efekt kilkumiesięcznej wnikliwej pracy policjantów z grupy do spraw zwalczania przestępczości pseudokibiców - informuje częstochowska Policja.
W ubiegłym tygodniu kryminalni zwalczający przestępczość pseudokibiców zatrzymali 3 mężczyzn, którzy posiadali łącznie prawie 24 tysiące działek dilerskich amfetaminy, metamfetaminy i 44 tabletki ekstazy.
W ubiegły piątek (6 sierpnia) w wyniku obserwacji na osiedlu Północ funkcjonariusze zatrzymali 2 mężczyzn, którzy posiadali przy sobie substancje psychotropowe. Przy 18-latku policjanci znaleźli kilka działek dilerskich metamfetaminy, a przy jego starszym o 7 lat koledze 45 działek. Jak się okazało, 25-latek również w miejscu zamieszkania przechowywał narkotyki. Policjanci oprócz 1160 działek dilerskich metamfetaminy znaleźli też 44 tabletki ekstazy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat więzienia. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.
Tego samego dnia nieumundurowani stróże prawa dotarli także do 23-letniego mieszkańca miasta, który w pomieszczeniu gospodarczym posiadał ponad 21 tysięcy działek dilerskich amfetaminy i prawie 1,6 tysiąca działek metamfetaminy. Na wniosek prokuratora sąd zastosował względem 23-latka 3-miesięczny areszt. Za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych grozi mu do 10 lat więzienia.
Policja apeluje do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami i dopalaczami, aby pamiętały, że to trucizna i każde jej zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Reagujmy i sami stanowczo odmawiajmy, gdy ktoś namawia nas do brania narkotyków i dopalaczy.
Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0179 seconds.