Z ostatniej chwili

Nie lekceważ znaku „Uwaga na zwierzęta leśne”

2020-06-16 14:13:18 informacje
img

Nie lekceważ znaku „Uwaga na zwierzęta leśne”

Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności w pobliżu lasów i pól uprawnych. Latem w takich miejscach coraz częściej spotykamy dzikie zwierzęta. Zderzenie z nimi może być bardzo niebezpieczne, szczególnie jeśli będzie to dzik, jeleń lub łoś. Od początku roku na drogach powiatu myszkowskiego doszło już do 61 kolizji z leśną zwierzyną. Z tego powodu odnotowano też 2 wypadki drogowe.

Lekceważąc znaki drogowe ostrzegające o miejscach, gdzie dzikie zwierzęta przekraczają drogę, narażamy się na duże niebezpieczeństwo. W przypadku zderzenia z dzikiem, jeleniem lub ważącym kilkaset kilogramów łosiem należy się liczyć z poważnym uszkodzeniem pojazdu. Do takich sytuacji najczęściej dochodzi wieczorem i wczesnym rankiem. Pamiętajmy jednak, że zwierzęta mogą również pojawić się w obszarze zabudowanym. Jeśli zobaczysz przebiegające przez drogę zwierzę, bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie. Pamiętaj, że sarny, jelenie i dziki żyją w stadach i za pojedynczym osobnikiem mogą podążać kolejne.

Jeżeli dojdzie do zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny, zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne i zabezpiecz miejsce trójkątem ostrzegawczym. Pod żadnym pozorem nie dotykaj zwierzęcia! W takiej sytuacji należy natychmiast zawiadomić policję. Przyjmujący zgłoszenie dyżurny poinformuje odpowiednie służby i lekarza weterynarii oraz skieruje na miejsce patrol policji.

Page generated in 0.0148 seconds.