Z ostatniej chwili

Nie zadziałała metoda na „chybił-trafił”

2020-10-30 11:21:29 informacje
img

W ręce kryminalnych z Myszkowa wpadł 48-latek, który usiłował wypłacić gotówkę z dwóch bankomatów za pomocą skradzionej wcześniej karty płatniczej. Żądany pin podawał... na „chybił-trafił”. Śledczy przedstawili mu zarzuty, związane z kradzieżą i usiłowaniem włamania - informuje myszkowska Policja.

We wrześniu policjanci z Myszkowa zostali powiadomieni o kradzieży portfela z dokumentami i kartą płatniczą. Pokrzywdzona kobieta przekazała mundurowym informację, że za pomocą jej karty ktoś próbował wypłacić gotówkę z dwóch bankomatów. Do kradzieży portfela doszło na targowisku miejskim w Żarkach. 

Kryminalni, którzy pracowali nad tą sprawą, na podstawie zapisów z kamer monitoringu wytypowali sprawcę. Tropy zaprowadziły ich do jednego z mieszkań w Sosnowcu. W ich ręce wpadł 48-letni złodziej. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy był na tyle silny, że 48-latek przyznał się od razu do winy. Jak się okazało, mężczyzna wykorzystał nieuwagę 58-latki i wyciągnął z jej torebki portfel z gotówką i dokumentami, w tym kartą płatniczą. Myślał, że uda mu się wypłacić pieniądze, nie znając pinu. Swój cel próbował więc osiągnąć metodą na „chybił-trafił”. Bezskutecznie. Śledczy z Myszkowa przedstawili mu za to 3 zarzuty. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Page generated in 0.0174 seconds.