Z ostatniej chwili

Nowa inicjatywa subregionalna

2022-09-20 13:33:36 informacje
img

I Mistrzostwa Subregionu Północnego Województwa Śląskiego w Crossie rowerowym w minioną sobotę odbyły się w Parzymiechach – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Mistrzostwa otworzył, wraz z przedstawicielami Urzędu Gminy Lipie, przewodniczący Związku Subregionu Północnego Krzysztof Matyjaszczyk.

– Organizowane po raz pierwszy mistrzostwa wpisują się w szerszy kontekst – w ideę współpracy między samorządami, które sąsiadują ze sobą i chcą razem się rozwijać, a razem oznacza szybciej i efektywniej. Z kolei młodzi przy okazji samych wyścigów sprawdzą swoje siły w zespołowej rywalizacji, promując zdrowy styl życia – mówił prezydent Częstochowy.

Pomimo pogody, która w ten dzień nie rozpieszczała uczestników, zawody przebiegły w duchu prawdziwej sportowej walki. Nagrody dla drużyn zwycięskich w imieniu Przewodniczącego Związku wręczył dyrektor Biura Wojciech Ostaszewski.

Zwycięski puchar I Mistrzostw Subregionu Północnego trafił do Miasta i Gminy Koziegłowy.

W Mistrzostwach startowały wyłącznie drużyny reprezentujące gminy wchodzące w skład Subregionu Północnego Województwa Śląskiego (5 osób). W drużynie musiały znajdować się 2 osoby w wieku 10–12 lat oraz 3 osoby w wieku 13–15 lat.

 

Reprezentacje biorące udział w Mistrzostwach:

- Gmina Poczesna

- Gmina Miasto Częstochowa

- Gmina Kruszyna

- Gmina i Miasto Koziegłowy

- Gmina Przyrów

- Gmina Lipie

- Miasto i Gmina  Blachownia

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0162 seconds.