Z ostatniej chwili

Nowy przeor Jasnej Góry

2020-05-10 15:06:43 informacje
img

O. Samuel Pacholski został nowym, 131. przeorem Jasnej Góry. Na tę funkcję mianował go o. Arnold Chrapkowski, generał Zakonu Paulinów wraz z definitorium Zakonu
Nowy przeor ma 48 lat, paulinem jest od lat 27., a kapłanem od 21. Studiował w Krakowie, Jerozolimie i Warszawie, gdzie uzyskał specjalizację z teologii pastoralnej. Posługiwał w Wieruszowie, na Jasnej Górze, w Łukęcinie, Toruniu i Warszawie. W latach 2012-2018 był pierwszym paulińskim przeorem i proboszczem w parafii pw. św. Józefa w Świdnicy. Od 2014 r. jest członkiem komisji duszpasterskiej Zakonu Paulinów. Od listopada 2018 sprawuje funkcję dyrektora wydawnictwa „Paulinianum”. Pełni również funkcję opiekuna dzieł duchowych prowadzonych przez Jasnogórskie Centrum Modlitwy Zawierzenia.
Poza duszpasterstwem i nową ewangelizacją pasjonuje go żeglarstwo, narciarstwo zjazdowe i turystyka rowerowa.
Do zadań przeora będzie należeć przede wszystkim troska o całokształt funkcjonowania maryjnego Sanktuarium, zarówno w wymiarze duszpasterskim - służba pielgrzymom, jak i zakonnym. Kadencja przeora potrwa 3 lata - informuje Biuro Prasowe Jasnej Góry.

 

Page generated in 0.015 seconds.