Z ostatniej chwili

Nowy sprzęt do walki z nietrzeźwymi kierującymi

2022-09-06 12:00:38 informacje
img

Policjanci z Kłomnic otrzymali nowoczesny sprzęt  do wstępnej kontroli stanu trzeźwości. Zakup urządzenia był możliwy dzięki środkom przekazanym przez gminę Kłomnice. Alkomat działa na zasadzie analizy próbki wydychanego powietrza i pozwala szybko sprawdzić trzeźwość kierującego, co znacznie pozwala zwiększyć efektywność działań policjantów w walce z nietrzeźwymi uczestnikami ruchu drogowego - informuje częstochowska Policja.
Przekazanie urządzenia do szybkiego przesiewowego badania stanu trzeźwości typu Alcoblow dla Komisariatu Policji w Kłomnicach odbyło się 2 września. To bezustnikowy miernik wykorzystywany do wstępnej kontroli stanu trzeźwości. Aby wykonać wstępne badanie, alkomat nie wymaga kontaktu z kontrolowanym kierującym. Pozytywny wynik badania sygnalizuje za pomocą czerwonej diody. W takim przypadku wykonywane jest kolejne badanie za pomocą alkomatu z ustnikiem. Dzięki Alcoblow badanie trwa jedynie kilka sekund, a kierowcy nie będą musieli z niecierpliwością czekać na jego wynik. Pozyskany przez stróżów prawa nowoczesny sprzęt pozwoli jeszcze skuteczniej eliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących i przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.
Nowoczesny sprzęt kipiłł Urząd Gminy w Kłomicach, dzięki przychylnej decyzji radnych i włodarzy. Oficjalnego przekazania urządzenia dokonali wójt gminy w Kłomnicach Piotr Juszczyk oraz sekretarz Urzędu Gminy Bożena Lara. Urządzenie  przekazano na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Kłomnicach nadkomisarza Krzysztofa Trzaskacza oraz kierownika Ogniwa Prewencji aspiranta sztabowego Radosława Kota. Zakup alkomatu był możliwy dzięki środkom finansowym przekazanym z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kłomnicach.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0173 seconds.