Z ostatniej chwili

Od października tramwaj wraca w aleję Pokoju

2021-09-28 13:48:11 informacje
img

Biuro Inżyniera Ruchu Urzędu Miasta Częstochowy informuje, że od 1 października wrócą tramwaje w aleję Pokoju. Będą dojeżdżać do dworca PKP Raków. 

Od września przywrócony został ruch tramwajów na głównym odcinku przebudowanej linii tramwajowej między Północą a zajezdnią MPK. Na odcinku od zajezdni do dworca PKP Raków tramwaje jednak nie kursowały z powodu rozbiórki estakady, związanej z kolei z rozpoczętą przebudową alei Wojska Polskiego (do niedawna DK-1 w Częstochowie).

Teraz powrót tramwaju w aleję Pokoju jest już możliwy. Spowoduje to od 1 października następujące zmiany na liniach komunikacji miejskiej:

•    linia tramwajowa nr 2 będzie kursować w obu kierunkach na trasie RAKÓW DWORZEC PKP – FIELDORFA-NILA (zastąpi ona linię 1 kursującą dotychczas z Fieldorfa-Nila na Północy do zajezdni MPK przy alei Niepodległości);

•    linia tramwajowa nr 3 będzie kursować bez zmian na trasie STADION RAKÓW – FIELDORFA-NILA;

•    linia autobusowa nr 40 zostanie skrócona do trasy RAKÓW DWORZEC PKP – KUCELIN-SZPITAL (przy przesiadkach pomiędzy linią tramwajową nr 2 a autobusami linii nr 40, bilety jednorazowe zachowują swoją ważność).

Tramwaje kursować będą więc na dłuższej trasie. Zyskają pasażerowie z Rakowa, zwłaszcza z okolic alei Pokoju. Autobus zastępczy nr 40 pojedzie już tylko z pętli przy Skwerze Junaków (przy dworcu PKP Raków) do Kucelina. 

Połączenia będą w zdecydowanej większości obsługiwane przez nowe tramwaje niskopodłogowe. Stare składy wyjadą tylko sporadycznie w liczbie maksymalnie 1-2 składów na 14 jeżdżących ogółem.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.017 seconds.