Z ostatniej chwili

Od poniedziałku „wahadło” na Bugajskiej

2023-08-17 13:32:28 informacje
img

W związku z kolejnym etapem robót związanych z przedłużeniem ul. Korfantego do Bugajskiej od poniedziałku 21 sierpnia w rejonie wiaduktu kolejowego zostanie wprowadzony ruch wahadłowy – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Celem miejskiej inwestycji realizowanej przez firmę Strabag jest optymalizacja obsługi komunikacyjnej terenów inwestycyjnych, stworzenie alternatywnego połączenia z DK-46 dla mieszkańców miasta oraz stworzenie wygodnej drogi rowerowej łączącej Częstochowę z Olsztynem i Jurą.  

Inwestycja obejmuje m.in. budowę nowej drogi łączącej ul. Korfantego z ul. Bugajską o długości 1,8 km od skweru Lotników do ul. Bugajskiej, dwóch łącznic o długościach 197 i 234 m, nowego wiaduktu kolejowego pod torami relacji Częstochowa – Kielce oraz wiaduktu drogowego w ciągu jednej z łącznic nad drogą pieszo-rowerową, a także przebudowę DK-46 (ul. Bugajskiej) na długości 345 m.

W ocenie wykonawcy w lipcu prace przekroczyły półmetek. Ich finał planowany jest w przyszłym roku. Obecnie Strabag rozpoczyna kolejny etap robót budowlanych i w związku z tym zaplanował wprowadzenie od poniedziałku 21 sierpnia tymczasowej organizacji ruchu polegającej na ruchu wahadłowym w ul. Bugajskiej na wysokości wiaduktu kolejowego.

Na zdjęciu:  odcinek placu budowy – na wysokości realizowanego połączenia z Bugajską (stan z 18 lipca)

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0171 seconds.