Z ostatniej chwili

Oskarżyła policjantów o przyjęcie łapówki - teraz ich przeprasza

2020-06-15 11:42:32 informacje
img

Pod koniec 2018 r. mieszkanka powiatu częstochowskiego posądziła policjantów z Kłomnic o przyjęcie łapówki od jej zięcia w zamian za odstąpienie od wykonywanych względem niego czynności. Jak się okazało, rodziny są skonfliktowane, a kobieta złożyła zawiadomienie, kierując się tylko niesłusznymi przypuszczeniami i z łatwością oskarżyła stróżów prawa o przestępstwo, którego nie popełnili. Teraz, zgodnie z treścią zawartej ugody, musiała pisemnie przeprosić mundurowych za ich zniesławienie.

Po interwencji, która miała miejsce 21.11.2018 r. w gminie Kłomnice, mieszkanka powiatu częstochowskiego zawiadomiła Komendę Miejską Policji w Częstochowie, że w trakcie interwencji dwóch policjantów z Kłomnic przyjęło korzyść majątkową od jej zięcia w zamian za odstąpienie od podejmowanych wobec niego czynności. Względem funkcjonariuszy zostało wszczęte wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w częstochowskiej komendzie, a zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez interweniujących policjantów zostało skierowane do prokuratury. Prowadzone przez prokuratora śledztwo nie potwierdziło, by policjanci nie dopełnili swoich obowiązków i przekroczyli uprawnienia oraz przyjęli korzyść majątkową.

Sytuacja była dla stróżów prawa bardzo trudna i nieprzyjemna. Mieszkanka powiatu częstochowskiego, opierając się jedynie na przypuszczeniach i dywagacjach, z łatwością oskarżyła ich o popełnienie przestępstwa, które nie miało miejsca. 

Policjanci skorzystali z pomocy częstochowskich związków zawodowych i za pośrednictwem adwokata złożyli zawiadomienie o pomówieniu przeciwko kobiecie. W lutym 2020 r. mundurowi zgodzili się na polubowne załatwienie sprawy, zawierając z oskarżoną ugodę. Oprócz oficjalnych przeprosin skierowanych do policjantów, kobieta została również obciążona kosztami procesowymi i zobowiązała się do zapłaty zadośćuczynienia niesłusznie pomawianym funkcjonariuszom.

 

Page generated in 0.0176 seconds.