Z ostatniej chwili

Ostatni dzień głosowania na Budżet Obywatelski

2021-09-30 14:01:30 informacje
img

30 września to ostatni dzień głosowania na zadania, które będą realizowane w ramach budżetu obywatelskiego w 2022 r. Do północy można wybierać spośród propozycji ogólnomiejskich i dzielnicowych, które przeszły pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta. 

Mieszkanki i mieszkańcy Częstochowy mogą wybierać spośród 81 projektów zadań ogólnomiejskich. Pozostałe 331 projektów zadań ma charakter dzielnicowy – przy czym należy pamiętać, że każdy może głosować tylko na zadania tej dzielnicy, w której mieszka. 

Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną poprzez stronę  www.konsultacje.czestochowa.pl tylko do północy w czwartek 30 września. 

Obowiązuje zasada bezpośredniości głosowania, czyli każda osoba głosująca robi to osobiście, w swoim imieniu.

Stacjonarny punkt głosowania przy ul. Śląskiej 3/5, umożliwiający oddanie głosu osobom bez dostępu do internetu działa w czwartek 30 września do godziny 22.00. Należy zabrać ze sobą dokument tożsamości ze zdjęciem. 

W trakcie głosowania mamy do dyspozycji po 10 punktów na zadania ogólnomiejskie i dzielnicowe, które możemy wykorzystać, głosując zarówno na jeden, jak i na kilka projektów w danej kategorii.  

Page generated in 0.0178 seconds.