Z ostatniej chwili

Owca siedzi na rowerze

2020-09-18 10:48:38 informacje
img

„Owca na rowerze” to tytuł rzeźby Michała Batkiewicza, która stanęła przy ul. Zamkowej w Olsztynie.

Rzeźba nawiązuje do intensywnie rozwijającej się w gminie Olsztyn turystyki rowerowej oraz wypasu owiec na olsztyńskich wzgórzach. „Owca na rowerze” pojawiła w Olsztynie dzięki współpracy gminy Olsztyn i olsztyńskiej Wspólnoty Gruntowej.

W ostatnich latach działania gminy skierowane są na promocję aktywnego wypoczynku na rowerach. Wypas owiec w ramach programu Life Plus, organizowany przez olsztyńską Wspólnotę Gruntową – niezwykle cenny dla jurajskiego krajobrazu stał się atrakcją turystyczną zamku.

To już kolejne dzieło artysty rzeźbiarza Michała Batkiewicza, które można podziwiać w naszej miejscowości. Na olsztyńskim rynku stoi również ekspozycja czasowa „Nadzieja” – przedstawiająca sylwetki kobiety i mężczyzny - informuje Kamila Kubat z Referatu Promocji i Turystyki Urzędu Gminy Olsztyn.

Michał Batkiewicz (ur. 8 września 1957 r. w Nowym Targu) – artysta rzeźbiarz. W 1978 r. ukończył Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, a następnie w 1984 r. Wydział Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – dyplom w pracowni prof. Mariana Koniecznego. Jest autorem monumentalnych realizacji, m.in. wykonał w skali 1: 3 replikę drewnianego polichromowanego i złoconego ołtarza Wita Stwosza z Kościoła Mariackiego w Krakowie dla Kościoła św. Jana Kantego w Chicago oraz zaprojektował i zrealizował drewniany kościół wraz z wyposażeniem w Lawton w USA. Wykonał także wiele realizacji pomnikowych i plenerowych rozsianych w różnych miejscach globu. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych.

Page generated in 0.0156 seconds.