Z ostatniej chwili

Ozonatory dla przedszkoli

2020-11-03 16:09:59 informacje
img

Miejskie przedszkola i zespoły szkolno-przedszkolne w Częstochowie otrzymają od miasta ozonatory. Decyzją prezydenta miasta 50 takich urządzeń kupił Wydział Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Urzędu Miasta w ramach przeciwdziałania rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa.  

Wydział rozpoczął akcję wydawania ozonatorów 3 listopada. Sprzęt przydatny w walce z pandemią trafi do 45 miejskich przedszkoli i placówek oświatowych z oddziałami przedszkolnymi na terenie Częstochowy.

Ozonator powietrza to urządzenie do generowania ozonu i oczyszczania powietrza, głównie w pomieszczeniach zamkniętych m.in. z bakterii i wirusów. Ozon jest gazem o silnych właściwościach bakteriobójczych i antyseptycznych.

Ozonatory kosztowały blisko 37 tys. zł. Pozwolą zminimalizować ryzyko zakażeń w placówkach oświatowych dla najmłodszych, które działają - przynajmniej na razie – ciągle w trybie stacjonarnym i w których także w dobie nasilenia pandemii zdarzają się przypadki koronawirusa.

W czasie epidemii przedszkola są także cyklicznie doposażane przez Wydział Zarządzania Kryzysowego UM w środki ochrony osobistej oraz środki dezynfekcyjne. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta 

Page generated in 0.0158 seconds.