Z ostatniej chwili

Pijany jechał ciągnikiem i wyrzucał śmieci na drogę

2020-05-06 11:54:22 informacje
img

Ponad 3 promile miał w organizmie kierowca ciągnika rolniczego, który w czasie jazdy wyrzucał na drogę śmieci. Okazało się również, że 51-latek nie ma prawa jazdy, a prowadzony przez niego pojazd nie miał rejestracji. Oprócz wysokiej grzywny i wieloletniego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, mężczyźnie grozi więzienie - informuje kłobucka Policja.
Przedwczoraj około godz. 11.50 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał informację, że ulicą Dębieczną w Truskolasach jedzie ciągnik rolniczy bez rejestracji, z przyczepką pełną śmieci, które kierowca wyrzuca na drogę. Skierowani na miejsce policjanci z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi zauważyli rozrzucone na drodze opony i kineskop, a w niewielkiej odległości od nich ciągnik rolniczy, którego kierowca, już na drodze polnej, kontynuował wyrzucanie różnych przedmiotów z przyczepki. 
Kierowcą okazał się 51-letni mieszkaniec gminy Wręczyca Wielka. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie przeszło 3 promile. Co więcej, policjanci ustalili, że mężczyzna nie ma prawa jazdy, a ciągnik, którym jechał, był bez rejestracji. Sprawą nieodpowiedzialnego 51-latka zajmują się śledczy z komisariatu we Wręczycy Wielkiej. Mężczyźnie grozi nie tylko wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, ale i kilkuletnie więzienie.
Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0181 seconds.