Z ostatniej chwili

Pijany kierowca audi bez uprawnień wjechał w innego

2020-10-26 15:45:37 informacje
img

W Przystajni pijany 26-latek kierujący audi, wyjeżdżając z posesji i włączając się do ruchu, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu innym audi 28-latkowi, który również był pijany. Co więcej, obaj nie mieli uprawnień do kierowania pojazdami - informuje kłobucka  Policja

W sobotę wieczorem oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego w miejscowości Przystajń. Z przekazanych informacji wynikało, że kierowca osobowego audi, który wyjeżdżał z posesji i włączał się do ruchu, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z jadącym ul. Częstochowską kierowcą innego osobowego audi.

Policjanci, którzy pojechali na miejsce, potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że kierowca audi, który doprowadził do zderzenia, to 26-letni mieszkaniec gminy Przystajń, który miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu i nie posiadał prawa jazdy.

Natomiast drugim audi poruszał się 28-letni mieszkaniec gminy Panki, który również był nietrzeźwy – miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Co więcej, w trakcie policyjnego sprawdzenia wyszło na jaw, że mężczyzna także nie posiadał prawa jazdy.

26-latek z obrażeniami ciała został zabrany do częstochowskiego szpitala.

Sprawą zajmują się obecnie  kryminalni z komisariatu w Krzepicach. Nieodpowiedzialni mężczyźni muszą się liczyć z zarzutami, za które grożą m.in. wysoka grzywna, długoletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nawet kilkuletni pobyt w więzieniu.

Page generated in 0.015 seconds.