Z ostatniej chwili

Pijany kierowca tira zatrzymany dzięki reakcji świadka

2022-07-05 10:49:02 informacje
img

Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali 62-letniego obywatela Litwy, który kierował zespołem pojazdów w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w jego  organizmie. Na wniosek prokuratora decyzją sądu usłyszał wyrok pozbawienia wolności w zawieszeniu, musi też zapłacić wysoką grzywnę i przez 4 lata nie może prowadzić żadnych pojazdów mechanicznych – informuje częstochowska Policja.

W ubiegłą sobotę dyżurny miasta otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierujący zespołem pojazdów, jadąc od Pyrzowic w kierunku Łodzi, nie utrzymuje prawidłowego toru jazdy. Policjanci z częstochowskiego ruchu drogowego zatrzymali wskazany w zgłoszeniu pojazd do kontroli na autostradzie A1 na wysokości Mykanowa. Za kierownicą siedział 62-letni obywatel Litwy. Był kompletnie pijany – badanie wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jego zmiennik, który z nim podróżował i miał wtedy przerwę, również był pijany, dlatego ciągnik siodłowy z naczepą musiał zostać odholowany na koszt właściciela.

Na wniosek prokuratora 62-latek został doprowadzony do sądu w trybie przyspieszonym. Sąd zdecydował, że przez najbliższe 4 lata mężczyzna nie będzie mógł kierować żadnymi pojazdami mechanicznymi, musi też wpłacić świadczenie w wysokości 5 tys. zł, pokryć koszty postępowania sądowego i wpłacić grzywnę w wysokości 2 tys. zł.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0158 seconds.