Z ostatniej chwili

Pijany rowerzysta spowodował kolizję – został ukarany wysoką grzywną

2022-11-03 11:52:55 informacje
img

W ubiegłą sobotę pijany rowerzysta czołowo zderzył się z pojazdem osobowym. Miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń. Kierujący rowerem 53-letni mieszkaniec gminy Konopiska został ukarany mandatem w wys. 2,5 tys. zł – informuje Policja.

Od piątku do poniedziałku w ramach policyjnej akcji „Wszystkich Świętych” policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali 4 nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z nich 29 października spowodował kolizję na drodze między Aleksandrią a Kopalnią. 53-letni rowerzysta na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z naprzeciwka fiatem. Mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń, a za nieprawidłowy manewr wymijania i spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, jeśli jego stężenie w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat w wysokości 1000 zł. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila, wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 zł.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0142 seconds.