Z ostatniej chwili

Pijany spowodował kolizję i sam się zgłosił

2020-05-29 11:21:23 informacje
img

W miniony wtorek pijany 39-latek wjechał w ogrodzenie jednej z posesji przy ul. Podleśnej w Kłobucku, a następnie poinformował o zdarzeniu policję. Po przebadaniu go alkomatem okazało się, że ma w organizmie blisko 2 promile. Co więcej, mężczyzna kierował pomimo orzeczonego zakazu - informuje kłobucka Policja.
W miniony wtorek około godz. 21.20 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Podleśnej w Kłobucku. Z przekazanych informacji wynikało, że kierowca audi wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Zgłaszającym był... sprawca zdarzenia.
Na miejsce pojechali policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego i potwierdzili zgłoszenie. Okazało się, że audi kierował 39-letni mieszkaniec Kłobucka, który miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Co więcej, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że kierowca ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go od lutego.
O jego losie zadecydują prokurator i sąd. Grozi mu wysoka grzywna, dożywotnia utrata prawa jazdy, a nawet pobyt w więzieniu.

Fot. Materiały kłobuckiej Policji

Page generated in 0.0157 seconds.