Z ostatniej chwili

Pijmy wodę z kranu

2022-07-26 13:13:53 informacje
img

Wodociągi Częstochowskie przypominają, że częstochowska „kranówka” jest bezpieczna, zdrowa i smaczna – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Woda, w którą Wodociągi Częstochowskie zaopatrują mieszkańców Częstochowy i okolic, była już wielokrotnie nagradzana i ma opinię jednej z najlepszych w kraju.

– Przeprowadziliśmy badania, które potwierdzają, że nasza woda jakością przewyższa wiele wód butelkowanych oferowanych w sklepach – mówi Michał Król, prezes Wodociągów Częstochowskich. – To woda niskochlorkowa o średnim stopniu zmineralizowania. Pijąc częstochowską kranówkę, dostarczamy naszemu organizmowi wiele niezbędnych życiodajnych składników. Nierzadko spotykamy się z opiniami osób mieszkających poza regionem częstochowskim, które potwierdzają, że nasza woda jest zdrowa, orzeźwiająca, spełnia walory smakowe.

W litrze częstochowskiej kranówki jest aż 300 mg składników mineralnych. Obecność w wodzie wapnia obok magnezu sprzyja lepszemu przyswajaniu obu pierwiastków przez ludzki organizm. Częstochowska woda zawiera również inne, potrzebne dla dobrego funkcjonowania organizmu makroskładniki, takie jak: sód, potas, wodorowęglany, siarczany i chlorki. Do tego jej jakość jest stabilna, niezależna od zmieniających się pór roku, czy warunków atmosferycznych. 

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.016 seconds.