Z ostatniej chwili

Piłkarskie drzewa w Częstochowie

2020-10-28 14:34:42 informacje
img

Raków Częstochowa zapoczątkował nową ekologiczną tradycję. Każdy piłkarz lub trener, który przedłuży z klubem kontrakt, będzie miał obowiązek posadzić w mieście nowe drzewo. Jako pierwszy swoje drzewo posadził trener Marek Papszun - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Posadzona przez trenera sosna czarna pojawiła się na Promenadzie Śródmiejskiej, w miejscu specjalnie do tego przeznaczonym. Wkrótce kolejnych drzew, które posadzą sportowcy, będzie w Częstochowie coraz więcej, i co istotne - bez górnego limitu.

- To akcja, z której chcielibyśmy stworzyć prawdziwą tradycję. Od teraz każdy piłkarz lub trener, który przedłuży kontrakt z klubem, będzie miał obowiązek posadzenia nowego drzewa. Ile ich będzie? Oby jak najwięcej - mówi dyrektor kreatywny RKS Rakowa Częstochowa Grzegorz Brudnik.

Posadzenie nowych drzew możliwe było dzięki współpracy klubu z częstochowskim Centrum Usług Komunalnych, które pomogło w wyborze sadzonek i wskazało właściwe miejsce. Inicjatywa wpisuje się w miejską akcję „Posadźmy drzewo w Częstochowie”, dzięki której każdy mieszkaniec ma możliwość posadzenia w mieście własnego drzewka. Całość jest odpowiedzią na zmianę klimatu oraz liberalizację  przepisów ustawy o ochronie przyrody. Inauguracja przedsięwzięcia miała miejsce przed rokiem, kiedy prezydent Krzysztof Matyjaszczyk oraz miejscy radni posadzili pierwszych 15 drzewek w pobliżu Galerii Jurajskiej. Aby dołączyć do akcji, wystarczy się zgłosić do Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta. Drzewa można sadzić na terenach wskazanych przez pracowników.

Więcej informacji pod numerem telefonu 34 3707 419 lub 34 3707 418 oraz na stronie: http://www.czestochowa.pl/page/7068,posadZmy-drzewo-w-czEstochowie.html

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0152 seconds.