Z ostatniej chwili

Place zabaw otwarte na Dzień Dziecka

2020-05-29 11:49:33 informacje
img

Od 30 maja, czyli tuż przed Dniem Dziecka mają zostać otwarte place zabaw. Trzeba będzie jednak na nich przestrzegać reżimu sanitarnego - informuje częstochowska Straż Miejska.
Administratorzy, czyli głównie spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe mają niewiele czasu, aby przygotować po okresie zimowym place zabaw. Najważniejsza sprawa to wymiana piasku, która jest obowiązkiem wynikającym z Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Częstochowy.
Administratorzy i zarządcy placów zabaw powinni też zapewnić dezynfekcję urządzeń zabawowych na placu.
Część administratorów i zarządców już na początku tego tygodnia prowadziła w okolicach swoich placów zabaw prace sprzątające i pielęgnacyjne. 
Straż Miejska w Częstochowie przypomina również, że od 30 maja na ulicy, w parku i w innych otwartych przestrzeniach można przemieszczać się bez maseczek. Nos i usta należy zasłaniać natomiast w budynkach, sklepach, urzędach, kościołach i środkach komunikacji zbiorowej, a także we wszystkich sytuacjach, gdy nie może być zachowany obowiązkowy dystans odległości 2 metrów między osobami. Taka sytuacja może mieć miejsce np. na… placu zabaw, gdy rodzice czy opiekunowie będą chcieli asystować w zabawie swoim dzieciom.
Rodzice i opiekunowie powinni stale dbać o dezynfekcję rąk u swoich dzieci płynami, żelami antywirusowymi lub chusteczkami po każdym kontakcie z elementami zabawowymi na placu.

Page generated in 0.0221 seconds.