Z ostatniej chwili

Po raz szósty Wspólnie dla Częstochowy posadziło drzewa

2021-10-13 13:51:55 informacje
img

W ramach miejskiego programu „Posadź drzewo w Częstochowie” stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy kolejny raz w tym roku postanowiło zazielenić miasto. Tym razem wraz z Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym Żydów, wybrana została dzielnica Stare Miasto, plac Willenberga. Miejsce nieprzypadkowe, symboliczne, bo upamiętniające historię, jaka rozegrała się na rampie kolejowej przy ul. Strażackiej między 22 września a 7 października 1942 r. Rok 2021 został ustanowiony przez Radę Miasta rokiem pamięci o Ofiarach Częstochowskiego Getta.

– Lokalny patriotyzm budujący poczucie jedności, lokalne więzi i wspólną tożsamość, oparty na dialogu i szacunku dla innych to wartości, które są jednym z filarów  naszego stowarzyszenia. Chcemy w ten sposób pokazać częstochowiankom i częstochowianom, że pamięć o wydarzeniach z naszej historii jest ważna i powinniśmy ją przekazywać następnym pokoleniom – mówią członkowie  stowarzyszenia

 „Posadźmy drzewo w Częstochowie” to miejska akcja zainaugurowana w roku 2017, zachęcająca częstochowianki i częstochowian do zasadzenia własnego drzewka w mieście. Była odpowiedzią na masowe wycinki drzew na działkach prywatnych, na co pozwoliła liberalizacja rządowej ustawy o ochronie przyrody.

Page generated in 0.0176 seconds.