Z ostatniej chwili

Pod wpływem alkoholu spowodowali kolizję i chcieli uciekać…

2022-05-17 12:26:04 informacje
img

Częstochowscy strażnicy miejscy ujęli dwóch mężczyzn, którzy w rejonie al. Wolności i al. NMP spowodowali kolizję i próbowali uciec z miejsca zdarzenia – informuje Straż Miejska.

W poniedziałek ok. godz. 20.55 częstochowscy strażnicy miejscy patrolowali rejon przy al. Wolności. W pewnym momencie usłyszeli głośny huk dobiegający z rejonu skrzyżowania al. Wolności z al. NMP. Zauważyli pojazd szybko jadący w kierunku pl. Rady Europy, bez włączonych świateł i z uszkodzonym reflektorem. Zaszło podejrzenie, że doszło do kolizji, a sprawcy uciekają z miejsca zdarzenia. Strażnicy miejscy ruszyli za pojazdem, aby nie stracić kontaktu wzrokowego. Po chwili pojazd uderzył w wysoki krawężnik przy przystanku tramwajowym. Strażnicy miejscy w pierwszej kolejności ustalili, czy nie doszło do urazów kierowcy i pasażera, a następnie wezwali pogotowie ratunkowe i Policję. 

Zachowanie kierującego i pasażera dawały podejrzenie, że są po spożyciu alkoholu. Po przybyciu na miejsce patrolu Policji podejrzenie to potwierdziło się. Kierowca został zabrany przez patrol Policji, a pasażer – umieszczony przez patrol Straży Miejskiej w OPOPA do wytrzeźwienia i dyspozycji I Komisariatu Policji.

Page generated in 0.0237 seconds.