Z ostatniej chwili

Podsumowanie „Wszystkich Świętych” na drogach

2022-11-03 11:42:51 informacje
img

Zakończyła się policyjna akcja „Wszystkich Świętych”, w której uczestniczyli policjanci wydziału ruchu drogowego, prewencji oraz pionu kryminalnego. W ciągu tych dni na częstochowskich drogach doszło do 2 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 1 została ciężko ranna. Policjanci zatrzymali 13 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po alkoholu – informuje częstochowska Policja.

Policyjne działania „Wszystkich Świętych” trwały 5 dni – od piątku od godz. 6.00 do środy do godz. 6.00. Przez ten czas stróże prawa czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób.

W trakcie przedłużonego weekendu na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 80 kolizji i 2 wypadków drogowych, w którym zginęła 38-letnia piesza, a 34-letni pieszy w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Policjanci z drogówki ujawnili łącznie 534 wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 301 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 7 kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania na 3 miesiące za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi przeprowadzili prawie 6200 kontroli stanu trzeźwości kierujących. Zatrzymali 13 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu, w tym 4 rowerzystów. W ubiegłym roku na drogach miasta i powiatu doszło do 68 kolizji i 7 wypadków drogowych. Policjanci ujawnili wtedy 402 wykroczenia, w tym 239 za przekroczenie dozwolonej prędkości i zatrzymali 1 pijanego kierowcę.

Podczas trwania akcji nie otrzymano żadnych zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju, policjanci nie podejmowali interwencji związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach cmentarzy.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0169 seconds.