Z ostatniej chwili

Podsumowanie długiego weekendu

2021-01-05 12:24:26 informacje
img

Na podstawie policyjnych danych można stwierdzić, że długi weekend był bezpieczny. Na drogach Częstochowy i powiatu nie doszło do żadnego zdarzenia, w którym byliby ranni lub zabici. Pomimo policyjnych akcji i zaostrzonych kar, 8 osób wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu - informuje częstochowska Policja. 
Od 31 grudnia do 4 stycznia na terenie miasta i powiatu częstochowskiego policjanci podjęli ponad 700 interwencji, z czego prawie 90 to były interwencje domowe. Ponadto doszło do 1 kradzieży z włamaniem, 1 kradzieży rozbójniczej i 2 rozbojów.
Na drogach miasta i powiatu doszło do 36 kolizji, nie odnotowano żadnego zdarzenia drogowego, w którym byłyby osoby ranne lub zabite.
Policjanci z Częstochowy zatrzymali 11 sprawców na gorącym uczynku oraz 6 osób poszukiwanych.
W ręce policjantów wpadło 8 kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą po spożyciu alkoholu. Wszyscy zatrzymani to mężczyźni w wieku od 23 do 45 lat. 3 z nich kierowało pojazdem, mając prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, a 2 miało ponad 2,5 promila. Grozi im wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Page generated in 0.0173 seconds.