Z ostatniej chwili

Policjanci zabezpieczyli prawie 7,5 kg narkotyków. Pomogła Abi

2023-01-26 11:36:10 informacje
img

Kryminalni z Częstochowy zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu częstochowskiego, który posiadał znaczną ilość narkotyków. W przeszukaniu jego domu i pomieszczeń gospodarczych pomogła policyjna suczka Abi. Doskonały węch czworonoga pozwolił policjantom zabezpieczyć prawie 7,5 kg narkotyku – informuje częstochowska Policja.

W ubiegłym tygodniu kryminalni zwalczający przestępczość przeciwko mieniu uzyskali informację, że w jednym z domów na terenie gminy Mstów młody mężczyzna posiada znaczną ilość marihuany. 17 stycznia mundurowi z Wydziału Kryminalnego, wspólnie z przewodnikiem asp. szt. Wojciechem Bożkiem i jego psem służbowym Abi, przyjechali pod wytypowany adres. Na miejscu policyjna suczka wywąchała worek foliowy i 5 słoików z zielonym suszem, z czego w dwóch z nich susz zalany był alkoholem. Zatrzymany 23-latek twierdził, że robił nalewkę z marihuany.

Łączna ilość zabezpieczonego suszu, to prawie 7,5 kg. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi mu do 10 lat więzienia.

Częstochowski prokurator zastosował wobec 23-latka policyjny dozór.

Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0164 seconds.