Z ostatniej chwili

Policyjne wyróżnienia

2020-07-28 10:51:58 informacje
img

Z okazji Święta Policji zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Mariusz Strzelecki i podinsp. Grażyna Dudek oraz przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZP w Częstochowie st. asp. Arkadiusz Kobiela otrzymali wyróżnienia za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa i za szczególne zasługi w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego - informuje częstochowska Policja.

Podczas ceremonii z okazji Święta Policji, która odbyła się w Auli im. Jana Kali w katowickiej KWP, w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie mł. insp. Mariusz Strzelecki otrzymał srebrną odznakę „Zasłużony Policjant”. Odznaka przyznawana jest przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński wyróżnił również najbardziej zasłużonych policjantów z garnizonu śląskiego Medalem za Długoletnią Służbę. Wśród wyróżnionych była zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie podinsp. Grażyna Dudek.

Medal za Długoletnią Służbę przyznaje Prezydent RP za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie państwa.

Natomiast podczas uroczystych obchodów Święta Policji w Warszawie Medal za Długoletnią Służbę z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy otrzymał st. asp. Arkadiusz Kobiela – przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZP w Częstochowie.

Fot. Materiały śląskiej Policji, M. Osiejewski

Page generated in 0.0149 seconds.