Z ostatniej chwili

Policyjny pościg za nietrzeźwym kierowcą

2020-11-16 12:50:59 informacje
img

Policjanci z częstochowskiej drogówki w niedzielę rano prowadzili pościg za piratem drogowym. Kierowca mercedesa nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Mundurowi zmuszeni byli wykorzystać pojazd służbowy, by zatrzymać ścigane auto. Jak się okazało, pirat drogowy był nietrzeźwy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem - informuje częstochowska Policja.

Do zdarzenia doszło około godz. 10.30. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego częstochowskiej  Komendy Miejskiej Policji, pełniąc służbę, przy użyciu ręcznego miernika prędkości stwierdzili przekroczenie prędkości przez kierującego mercedesem w rejonie ul. Śląskiej w miejscowości Bargły. Mężczyzna, widząc policjantów, którzy za pomocą tarczy dali sygnał do zatrzymania, w ogóle nie planował się zatrzymać, ominął policjanta i zaczął uciekać. Mundurowi podjęli pościg. Pomimo wyraźnie dawanych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych kierowca nie zatrzymał się i kontynuował ucieczkę, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowego. W miejscowości Michałów policjanci zmuszeni byli wykorzystać policyjny pojazd, by go zatrzymać. Mężczyzna stracił panowanie nad swoim autem i zatrzymał się na poboczu.

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Kamienica Polska. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania.

Odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz szereg innych wykroczeń w ruchu drogowym. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

 

Page generated in 0.0156 seconds.