Z ostatniej chwili

Pomoc dla Turcji

2023-02-20 12:22:41 informacje
img

W związku z trzęsieniem ziemi w Turcji burmistrz Izmiru – będącego członkiem Stowarzyszenia Miast Laureatów Nagrody Europy –poprosił Prezydenta Częstochowy, jako przewodniczącego tego związku, o rozpowszechnienie informacji o możliwości przekazywania darowizn dla poszkodowanych w tragedii – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Datki na zakup pomocy rzeczowej dla ofiar klęski można składać za pośrednictwem strony internetowej utworzonej przez miasto Izmir, które zainicjowało kampanię „Ruch Nadziei”. Strona ma odpowiednik w języku polskim. Można na niej wybrać rodzaj pomocy. Najbardziej potrzeba jedzenia i paczek higienicznych, a ze względu na pogodę – namiotów, śpiworów, koców, butów i płaszczy. Postępy akcji są dostępne na profilu burmistrza Gminy Metropolitalnej Izmir Tunç Soyer.

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wystosował list do wszystkich zrzeszonych w Stowarzyszeniu Miast Laureatów Nagrody Europy z informacją o działaniach na rzecz osób, które ucierpiały na skutek wstrząsów w Turcji. 

– W tej chwili ratownicy przybyli z wielu krajów Europy i świata walczą z czasem, aby uratować spod gruzów jak najwięcej osób. Mieszkańcy terenów dotkniętych katastrofą zostali bez dachu nad głową i podstawowych środków zapewniających przetrwanie i normalną egzystencję. Jeden z członków naszego Stowarzyszenia, tureckie miasto Izmir wystąpiło z godną podziwu inicjatywą, dzięki której każdy może okazać serce i wesprzeć potrzebujących – czytamy w liście.

Prezydent wyraził również nadzieję, że już wkrótce Turcja podniesie się po tej straszliwej tragedii, a mieszkańcy odzyskają spokój i poczucie bezpieczeństwa.

Fot. Biuro Prasowe Urzędu Miasta

Page generated in 0.0176 seconds.