Z ostatniej chwili

Portret Niewidzialnych

2024-06-18 10:38:50 informacje
img

Studentki i studenci z Koła Naukowego Studentów Pracy Socjalnej Uniwersytetu Jana Długosza pod opieką dr Izabeli Ziębacz, współpracując z Grupą Integracyjną Biura ds. Osób z Niepełnosprawnościami UJD oraz Stowarzyszeniem „Agape”, będą tworzyć w Częstochowie nowy mural: „Portret Niewidzialnych” – informuje Marek Makowski z Działu Komunikacji i Marketingu Uniwersytetu Jana Długosza.
Ta studencka inicjatywa ma podnieść świadomość na temat wyzwań, które napotykają osoby w kryzysie bezdomności, a także uwrażliwić społeczność Częstochowy na ich codzienne trudności. Celem jest zmiana społecznych percepcji na temat bezdomności i współpraca na rzecz lepszego zrozumienia i akceptacji społecznej osób w kryzysie bezdomności. W ten sposób powstanie nowe medium komunikujące mieszkańcom Częstochowy problemy osób bezdomnych. Studenci chcą wpłynąć na społeczną percepcję i wzmocnić więzi naszej społeczności, tworząc bardziej świadome i empatyczne społeczeństwo.
Mural powstanie w czwartek 20 czerwca na ścianie budynku przy ul. Waszyngtona i ul. Jaracza w godz. od 12.00 do 15.00 (dokładnie przy ul. Waszyngtona 61/63). 

Page generated in 0.0159 seconds.