Z ostatniej chwili

Poszukiwana ENA ekstradowana do Polski

2022-08-11 12:50:48 informacje
img

Wnikliwa i skrupulatna praca operacyjna kryminalnych z Częstochowy kolejny raz przyniosła efekty. Ustalenia policjantów przyczyniły się do zatrzymania poszukiwanej Europejskim Nakazem Aresztowania w Holandii. Pod koniec lipca 36-latka została ekstradowana do kraju. W polskim areszcie spędzi ponad 2 lata - informuje częstochowska Policja.
W wyniku skrupulatnej pracy operacyjnej „poszukiwacze” z Częstochowy wpadli na trop 36-latki i za pośrednictwem Wydziału Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji przekazali swoje ustalenia holenderskim organom ścigania. Kobieta poszukiwana była przez prokuraturę i sąd w Częstochowie, Warszawie i Nowym Dworze Mazowieckim Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA), 3 listami gończymi i 4 zarządzeniami. Ukrywała się za kradzież, oszustwo, fałszerstwo dokumentów i niealimentację. Na początku maja została zatrzymana na terytorium Królestwa Niderlandów, a pod koniec lipca ekstradowana do Polski, gdzie trafiła do aresztu. Łącznie za te przestępstwa spędzi w polskim areszcie ponad 2 lata.
To kolejna osoba, która trafiła w ręce wymiaru sprawiedliwości dzięki zaangażowaniu i staraniom kryminalnych z Częstochowy.
Fot. Materiały Policji

Page generated in 0.0181 seconds.