Z ostatniej chwili

Poszukiwani ENA przekazani stronie polskiej

2022-04-29 10:51:04 informacje
img

Dwóch poszukiwanych Europejskimi Nakazami Aresztowania przekonało się, że każdy przestępca prędzej czy później poniesie konsekwencje swoich czynów. Dzięki staraniom kryminalnych z Częstochowy mężczyźni zostali ekstradowani z terytorium Holandii i Wielkiej Brytanii. Trafili już do polskich zakładów karnych – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta.

Kryminalni z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie ustalili, gdzie dokładnie przebywa 28-letni przestępca, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna ścigany był od 2019 r. za handel narkotykami. Wyrokiem częstochowskiego sądu został skazany na 3 lata więzienia. Dzięki współpracy częstochowskich stróżów prawa z Wydziałem Wywiadu Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji, został zatrzymany w Holandii i kilka dni temu ekstradowany do Polski. W zakładzie karnym spędzi najbliższe 3 lata.

W tym samym czasie „poszukiwacze” wpadli na trop 29-letniego mężczyzny, który od 2017 r. ukrywał się w Wielkiej Brytanii. Ścigany był za liczne oszustwa internetowe, których dopuścił się na jednej z platform sprzedażowych. W tym tygodniu został przekazany stronie polskiej. W zakładzie karnym spędzi 2 lata.

Page generated in 0.025 seconds.