Z ostatniej chwili

Poszukiwani zatrzymani

2021-01-04 10:12:14 informacje
img

Policjanci z częstochowskiego wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn, poszukiwanych listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. To kolejne osoby ukrywające się przed organami ścigania w rękach mundurowych. Mężczyźni trafili już za kratki.
Policjanci w ramach codziennej służby tropią osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. W niedzielę 27 grudnia  stróże prawa zatrzymali kolejne dwie osoby, poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności.
Jeden z nich, 61-latek poszukiwany był 3 listami gończymi oraz Europejskim Nakazem Aresztowania. Gdy usłyszał pukanie do drzwi, schował się przed policjantami w łazience. O tym, że nie była to dobra kryjówka, przekonał się zaraz po wejściu kryminalnych do mieszkania. Mężczyzna spędzi prawie 2,5 roku w zakładzie karnym.
Od początku ubiegłego roku częstochowska Policja zatrzymała 1190 osób poszukiwanych, z czego 155 ściganych listami gończymi zostało zatrzymanych przez kryminalnych z częstochowskiej komendy.
Osoby poszukiwane często bywają niebezpieczne. Ścigani za zabójstwa, zgwałcenia, oszustwa czy rozboje czasami latami ukrywają się przed Policją, by uniknąć konsekwencji popełnionego czynu. Widząc takie osoby, powinno się powiadomić Policję w sposób możliwie dyskretny, podając jak najwięcej szczegółów dotyczących ubioru poszukiwanego oraz czasu i miejsca, w którym ostatni raz był widziany.

Page generated in 0.0163 seconds.