Z ostatniej chwili

Powstało Centrum Symulacji Medycznych Ratownictwa Medycznego

2024-07-01 12:48:30 informacje
img

Otwarcie nowoczesnej pracowni – Centrum Symulacji Medycznych Ratownictwa Medycznego zapowiada na wtorek 2 lipca Uniwersytet Jana Długosza. Wydarzenie odbędzie się w budynku UJD przy al. Armii Krajowej 13/15. Początek zaplanowano na godz. 11.00. Uczestnicy uroczystości spotykają się w Collegium Medicum im. dr. Władysława Biegańskiego, pok. 016 (parter).
Inwestycja pod nazwą: „Rozbudowa budynku dydaktycznego Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie przy al. Armii Krajowej 13/15 polegająca na zabudowie tarasu dla potrzeby lokalizacji pomieszczenia symulacji wysokiej wierności z wykorzystaniem ambulansu wraz z adaptacją pomieszczeń szatni i części holu na pomieszczenia dydaktyczne, techniczne oraz WC”  obejmowała zabudowę istniejącego tarasu oraz przebudowę holu i szatni na potrzeby szkoleniowo-egzaminacyjne w zakresie ratownictwa. W efekcie powstały:

- sala ćwiczeń z wykorzystaniem ambulansu o pow. 96,4 m kw. z wydzielonym pomieszczeniem symulującym mieszkanie

- centrum powiadamiania ratunkowego o pow. 12,7 m kw.

- sala audiowizualna o pow. 43,49 m kw. dla 20-24 studentów oraz pomieszczenie magazynowo-techniczne, korytarz i wc dla osób z niepełnosprawnością.

Powierzchnia użytkowa całości inwestycji to: 204,2 m kw.

Pomieszczenie do ćwiczeń z wykorzystaniem ambulansu, mieszkanie oraz wnętrze ambulansu wyposażono w system do monitorowania zachowań studentów. Obraz z kamer może być odbierany w pomieszczeniu sąsiadującym z salą ćwiczeń lub transmitowany do dowolnej sali, która ma dostęp do sieci internetowej.

Pomieszczenia sąsiadujące z salą do ćwiczeń z wykorzystaniem ambulansu tj. zarówno centrum powiadamiana ratunkowego, jak i sala audiowizualna wyposażone są w lustra weneckie, zatem umożliwiają egzaminowanie/obserwacje studentów bez konieczności bezpośredniego kontaktu. Wprowadzenie ambulansu do pomieszczenia  wymagało wzmocnienia stropu tarasu, dlatego w zakres prac wchodziły również prace konstrukcyjne obejmujące pomieszczenie wentylatorowni i węzła ciepła, mieszczące się w piwnicy.

Inwestycję realizowano w okresie 18.12.2023 – 27.05.2024. Jej koszt objął: 

- sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej: 91.635,00 zł brutto

- wykonanie robót budowlanych:  1.532.357,84 zł  brutto

- nadzór inwestorski: 41.450,00 zł brutto.

Łącznie: 1.665.442,84 PLN brutto.

Dokumentację sporządziła Pracownia Architektury Marek Kruszyński z siedzibą w Częstochowie. Roboty budowlane wykonała firma TRANSWOJ-BIS Sp. z o.o. z siedzibą w Częstochowie. Nadzór nad inwestycja sprawowali: Mirosław Topolski, Jacek Baran i Łukasz Trzepizur – informuje Marek Makowski, rzecznik prasowy Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie. 

Page generated in 0.0159 seconds.