Z ostatniej chwili

Prawie 140 kg tytoniu w workach po ziemi

2020-09-25 12:33:37 informacje
img

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą w Częstochowie zatrzymali 29-latka, który w workach po ziemi ogrodowej ukrył tytoń. Nieumundurowani stróże prawa znaleźli w pomieszczeniu gospodarczym 11 worków foliowych, papierowych i jutowych, w których mieszkaniec powiatu częstochowskiego przechowywał prawie 140 kg tytoniu. Dla niepoznaki foliowe worki były szczelnie zamknięte przy pomocy zgrzewarki. Za narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego i VAT na łączną kwotę prawie 150.000 zł grozi mu wysoka grzywna - informuje częstochowska Policja.

Na częstochowskim osiedlu Parkitka policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Przy kierującym 29-latku znaleźli prawie 1 kg tytoniu. Na tym kontrola drogowa się nie zakończyła. Nieumundurowani stróże prawa przeszukali również jego miejsce zamieszkania, gdzie w pomieszczeniach gospodarczych na posesji znaleźli tytoń przechowywany w 2 workach papierowych i 2 jutowych. Jednak uwagę funkcjonariuszy zwróciły szczelnie zamknięte worki foliowe z ziemią ogrodową. Policyjny nos nie zawiódł, bo w 7 workach po ziemi ukryty był tytoń.

Dzięki tym działaniom prawie 140 kg tytoniu do palenia nie trafi na rynek. Mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego o prawie 116.000 zł i podatku VAT o ponad 31 000 zł. Za paserstwo akcyzowe 29-letniemu mieszkańcowi powiatu częstochowskiego grozi wysoka grzywna.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

 

 

Page generated in 0.0155 seconds.