Z ostatniej chwili

Prawie kilogram narkotyków nie trafi na rynek

2020-01-28 10:37:49 informacje
img

Kryminalni z Częstochowy zabezpieczyli w ubiegły weekend ponad 400 porcji amfetaminy, prawie 300 porcji marihuany i ponad 100 tzw. działek dilerskich marihuany. Operacyjni zatrzymali łącznie 6 mieszkańców Częstochowy. Jeden z nich usłyszał zarzuty dotyczące m.in. posiadania znacznych ilości narkotyków, ich udzielania oraz przygotowania do wprowadzenia ich na rynek. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie - informuje częstochowska Policja.

Operacyjni z Częstochowy postanowili sprawdzić posiadaną informację o znacznych ilościach narkotyków przechowywanych w jednym z częstochowskich mieszkań. Policjanci pod wskazanym adresem ujawnili prawie 1 kg środków odurzających. Testy wykazały, że zabezpieczone substancje to metaamfetamina, amfetamina, marihuana oraz ecstasy. Policjanci zatrzymali na miejscu 6 młodych mieszkańców Częstochowy w wieku od 19 do 34 lat, z których każdy posiadał przy sobie narkotyki. Najwięcej ujawnili przy 27-letnim właścicielu mieszkania – ponad 400 g amfetaminy i prawie 300g marihuany. Kryminalni zabezpieczyli również tabletki ecstasy i wagę elektroniczną do odmierzania „działek” dilerskich.

27-latek usłyszał zarzut udzielenia środka odurzającego oraz posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych i przygotowania do wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat więzienia. Pozostałym mężczyznom grozi do 3 lat pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych.

Fot. Materiały częstochowskiej Policji

Page generated in 0.0243 seconds.