Z ostatniej chwili

Prestiżowe wyróżnienie dla profesora UJD

2023-10-13 10:52:33 informacje
img

Senat Wyższej Szkoły Gospodarki – Akademii Nauk Stosowanych w Bydgoszczy zdecydował się po raz szósty w swojej historii przyznać godność Profesora Honorowego. Tym razem to prestiżowe wyróżnienie przypadło dr. hab. n. med., dr. n. hum. Sławomirowi Letkiewiczowi, prof. UJD, Dziekanowi Collegium Medicum im. dr. Władysława Biegańskiego Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie.

Profesor Sławomir Letkiewicz jest pierwszym uczonym z Polski, który otrzymał ten tytuł, nie będąc wcześniej związany z tą Uczelnią jako nauczyciel akademicki.

Dorobek naukowy profesora Sławomira Letkiewicza jest imponujący. Składa się z 70 prac naukowych, z których 30 znalazło się na prestiżowej Liście Filadelfijskiej. Dodatkowo jest autorem czterech książek – monografii, a jedna z nich została opublikowana w języku angielskim, oraz czterech rozdziałów w innych  książkach. Całkowity Impact Factor (aktualny i w toku) jego publikacji wynosi 120, liczba punktów MEiN 1900, a liczba cytowań sięga 1300.

Profesor Letkiewicz opublikował artykuł – pierwsze doniesienie w świecie na temat zagrożeń terrorystycznych związanych z aptekami internetowymi w prestiżowym periodyku naukowym „Science and Engineering Ethics”.

Profesor Sławomir Letkiewicz jest aktywnym członkiem wielu towarzystw naukowych, zarówno w kraju, jak i za granicą. Zasiada w Komitecie immunologii i Etiologii Zakażeń Człowieka. Od wielu lat pełni funkcje przewodniczącego w różnych organach, takich jak Sąd Koleżeński przy Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Urologicznego czy główna Komisja Rewizyjna Polskiego Towarzystwa Bioetycznego, Sądu Koleżeńskiego Izby Przemysłowo-Handlowej i Rzecznikiem Praw Pacjenta przy Wojewodzie Śląskim w dziedzinie urologii.

Na zdjęciu: Nadanie tytułu  Profesora Honorowego Dziekanowi Collegium Medicum im. W. Biegańskiego UJD dr. hab. n. med., dr. n. hum. Sławomirowi Letkiewiczowi, prof. UJD przez Senat Wyższej Szkoły Gospodarki – Akademii Nauk Stosowanych w Bydgoszczy

Page generated in 0.0162 seconds.